2 marca 2013

Ginekolog Każda kobieta, a raczej dziewczyna, która wchodzi w wiek dojrzewania, powinna koniecznie udać się do lekarza ginekologa celem skontrolowania czy się prawidłowo rozwija pod kątem narządów rozrodczych. Do ginekologa także nie trzeba iść ze skierowaniem ,ponieważ jest to taki lekarz, który musi być ogólnie dostępny dla każdej kobiety. Lekarz ten zajmuje się badaniem narządów rodnych u kobiet, wykrywaniem chorób właśnie tych narządów, a także i może nawet przede wszystkim, prowadzeniem kontroli nad ciążą u kobiet. Ginekolodzy szczególnie troskliwie zajmują się swoimi ciężarnymi pacjentkami, ponieważ noszą one w sobie nowe życie, które wymaga szczególnej opieki. Nawet przy każdym porodzie, nie wliczając tu oczywiście porodów poprzez cesarskie cięcie, musi się oprócz położnych znajdować chociaż jeden lekarz ginekolog, ponieważ jest to osoba posiadająca specjalne umiejętności i uprawnienia nie tylko do odbierania porodów, ale także i do reagowania w razie zagrożenia życia lub zdrowia dziecka lub kobiety.

19 lutego 2013

Szok termiczny Szok termiczny jest rodzajem totalnego zaskoczenia. Szok można pokazywać na rożne sposoby, czyli miną lub gestem. Szok termiczny jest dość poważnym problemem, ponieważ może powodować liczne urazy. Do najgorszego, który może wystąpić należy nawet zawal. Szok jest rodzajem reakcji organizmu na zaistniałą sytuację. Szoku nie możemy się spodziewać, ponieważ jest bardzo nagły. Za, to możemy się przed nim ustrzec należy tylko przestrzegać kilku zasad, czyli bezpośrednio po jedzeniu nie należy się kąpać i co najważniejsze, jeśli woda jest zimna należy najpierw nią oblać się delikatnie po to, aby uniknąć szoku termicznego związanego z różnicą temperatur. Szczególnie ważne jest to nad morzem gdzie często temperatura jest ujemna. Szok termiczny powoduje ze bardzo szybko zaczyna nam bić serce i źle się czujemy. W takiej sytuacji należy szybko wyjść z wody lub wezwać pomoc. Szoku termicznego zazwyczaj można dostać w zimnych wodach rzadkością jest w jeziorach, ponieważ tam woda szybko się podgrzewa. Śmierć to inaczej mówiąc koniec życia. Na śmierć nikt już nic nie może poradzić. Dopada ona każdego człowieka bez względu na wiek oraz to, kim jest. Śmierć może przyjść bardzo szybko i nie spodziewanie lub można na nią czekać, jeśli jest się chorym nie uleczalnie. Najgorszym skutkiem złego pływania i zabawy w wodzie jest właśnie śmierć. Co roku na wakacjach wyławia się z akwenów zwłoki ludzkie? Zazwyczaj bardzo trudno jest je znaleźć i dlatego wymagają zatrudnienia ekipy nurkowej. Zwłoki są przeróżne, ponieważ wszystko zależy do ego jak długo przebywamy one w wodzie. Śmierć jest największa karą za brak wyobraźni podczas kąpieli w wodzie, ale przytrafia się nawet najlepszym, ponieważ akwen nie strzeżony ni jest dla nikogo bezpiecznym, w każdym momencie może wydarzyć się coś przykrego. Wystarczy tylko chwila nie uwagi lub zbieg okoliczności, aby na zawsze stracić życie. życie jest bardzo kruche wiec ni trzeba szczególnie pracować na to aby się skończyło dlatego tak ważne jest to aby korzystać z wakacji bezpiecznie.

16 lutego 2013

Badania profilaktyczne Badanie profilaktyczne jest to badanie rutynowe. Profilaktykę stosuje się alby czemuś przeciwdziałać w przypadku kobiet jest to przeciwdziałanie chorobom. Badania profilaktyczne powinno przeprowadzać się, co pół roku po to, aby w porę wykryć wszelkie zmiany w organizmie kobiety. Pierwszym badanie profilaktycznym jest pójście do lekarza, ponieważ wtedy po raz pierwszy jesteśmy zbadani dogłębnie. Podczas tej wizyty można dowiedzieć się w zasadzie wszystkiego. Kobieta powinna przeprowadzić tego typu wizytę jak najwcześniej, ponieważ nigdy nie jest wiadome, kiedy choroba zaatakuje. Badanie tego typu ma nas przede wszystkim uchronić i zapobiegać niedobrym skutkom. Na badanie tego typu składa się badanie dogłębne ora zbadanie krwi. Ciało jest dość trudne do zbadania i określenia wszystkich przypadłości, dlatego tez należy ej jak najszybciej wykluczyć. Profilaktyką są w szczególności objęte kobiety, które w rodzinie maiły przypadki chorób, ponieważ występuje wtedy element genetycznego obciążenia ich. Określenie płci dziecka jest to zdefiniowanie, jakiego jest ono rodzaju. Pleć dziecka nie można tak szybko określić, ponieważ ciągle się rozwija i dopiero w czwartym miesiącu widać jego uformowaną sylwetkę. Rodzice często długo czekają na tą wiadomość, ponieważ nawet, gdy dziecko ma cztery miesiące może ułożyć się tak ze nie da się określić jego płci. Pleć jest ważna, ponieważ podczas tego zabiegu można również określić liczbę dzieci. Badanie przeprowadzane jest za pomocą specjalnej maszyny, która pokazuje cały obraz na monitorze. Jest to dość przyjemne badanie, ponieważ wykonywane jest na brzuchu kobiety i mogą w niej uczestniczyć członkowie rodziny tacy jak ojciec dziecka. Na początku kobieta zostaje polana specjalnym żelem, który pozwoli na przesuwanie się maszyny w sposób elastyczny po brzuszku. Badanie nie jest długie trwa tylko kilka minut i nie jest bolesne. Jest wiele czynników, dla których rodzice chcą wczesnej znać pleć jednym z nich jest wybór łóżeczka oraz innych akcesoriów do pokoju dziecka

17 stycznia 2013

Umawianie się na wizytę Umawianie się na wizytę jest to uprzedzenie o sowim przybyciu w dany dzień. Na każdą wizytę niestety należy się wcześniej umawiać, ponieważ lekarz ma tez inne obowiązki i musi zorganizować sobie jakoś dzień. Oczywiście w nagłych przypadkach nie należy przestrzegać tej zasady tylko jak najszybciej dostać się do szpitala. Umawianie na wizytę zależy do ans, ale później bardziej od lekarza. Jeśli kobieta jest w ciąży to naturalnie pierwsza wizytę inicjuje sama, ale później są one wyznaczane przez lekarza, ponieważ musi on mieć stały wgląd na to, co dzieje się z dzieckiem, oczywiście zmiany te nie są widoczne tak z dnia na dzień, dlatego tez zwykle wizyty odbywają się, co kilka tygodni. Przed samym rozwiązaniem są częstsze, ponieważ lekarz musi wiedzieć, jakie mogą być ewentualne powikłania. Umawianie się wcześniejsze polega na tym, aby uprzedzić o swoim zamiarze przybycia. Jeśli jest to wizyta prywatna można przyjść o każdej porze, ale jeśli w placówce leczniczej wszystko dobywa się drogą telefoniczną.