11 marca 2013

Kraniosakralne cuda Czy istnieje metoda leczenia pomagająca zarówno ludziom cierpiącym na bezsenność jak i dzieciom cierpiącym na skutek okołoporodowych mikrourazów? Czy jest terapia nadająca się zarówno dla niemowląt, jak i osób w bardzo zaawansowanym wieku? Okazuje się, że tak. Metoda kraniosakralna, jeszcze mało znana w Polsce, okazuje się być pomocna w niemal każdym schorzeniu. Nazwa tej metody leczenia pochodzi od łacińskich słów cranium – czaszka i sacrum, czyli kość krzyżowa. Jej twórcy, amerykańscy lekarze, założyli, że podstawą zdrowia człowieka jest prawidłowy przepływ płynu mózgowego. Jego rytmiczny przepływ może być zahamowany z różnych przyczyn, na przykład napięcia spowodowanego stresem, urazu lub stanu chorobowego. Terapeuta delikatnym dotykiem usuwa te bariery. Najpierw wyszukuje miejsca najbardziej spięte (często są to okolice karku lub jama brzuszna), a następnie niezwykle delikatnie uciska je, powodując rozluźnienie. Terapia ta jest pomocna także w leczeniu skrzywień kręgosłupa, depresji i bezsenności.

1 marca 2013

Zalety i zagrożenia medycyny Medycyna i jej rozwój to jedno z najlepszych rzeczy jakie mogły spotkać człowieka w całym jego życiu na Ziemi. Wśród wielu chorób i dolegliwości, lekarze okazują się być zbawieniem, ale należy pamiętać, że lekarz to nie cudotwórca i wiele zależy od nas i naszego trybu życia. Lekarze bowiem leczą, ale nie robią cudów. Tak czy inaczej, rozwój medycyny przyniósł ludziom bardzo wiele korzyści, a największą z nich jest ratowanie ludzkiego życia. Poprzez ratowanie ludzkiego życia rozumie się jednak wiele rzeczy, bowiem życie ratują także strażacy czy policjanci, a nawet przeciętni, przechodzący obok ludzie. Jednak to do ludzi znanych nam jako lekarze, do zaklinaczy medycyny należy ostateczne słowo, ostateczne działanie. To oni są najbardziej odpowiedzialni. Dzięki medycynie możemy nie tylko ratować życia człowieka, ale również po prostu je polepszyć. Istnieje bowiem wiele małych zabiegów, które poprawiają życie człowieka bądź po prostu jego samopoczucie czy nawet wygląd. Należy jednak zachować przy tym dużą ostrożność. Medycyna mimo wielu zalet jakie za sobą niesie, wbrew pozorom ma również wiele wad, a właściwie możliwe są zagrożenia. Nie jest to niczym dziwnym bowiem medycyna, która często wiąże się z działaniami na nasz organizm, z operacjami i zabiegami, to tak naprawdę igranie z ogniem. Wystarczyłoby żeby wdała się jakaś mała infekcja i już może być to dla lekarzy ogromnym problemem. Tak naprawdę każdy zabieg ratujący życie, który oferuje medycyna to jednocześnie bardzo duże niebezpieczeństwo. Dlatego do wszystkiego należy podchodzić ze szczególną ostrożnością i nie pozwolić, żeby lekarzy dopadła rutyna, bowiem rutyna tak jak w każdym zawodzie i każdej działalności człowieka jest zgubna. Jednym z największych zagrożeń jakie niesie medycyna, są wszelkiego rodzaju zabiegi nie tyle kosmetyczne, co operacyjne. Chirurgia plastyczna stworzona została po to, aby pomagać ludziom, którzy ulegli poważnym obrażeniom ale stała się po prostu sposobem poprawienie w sobie właściwie wszystkiego. Należy być przy tym bardzo ostrożnym.

21 lutego 2013

Rozwój świata Świat, który w dzisiejszych czasach w ogóle nie przypomina świata, jaki znali ludzie jeszcze całkiem niedawno, rozwija się coraz bardziej. Dzięki rozwojowi umysłów ludzkich oraz ich przez cały czas nie malejącej ,a wręcz wzrastającej pomysłowości, możemy cieszyć się wieloma nowinkami technologicznymi. Największy rozwój zauważyć można oczywiście właśnie jeśli chodzi o te technologiczne, techniczne sprawy, dotyczące tworzenia coraz większej ilości elektronicznych sprzętów, których zadaniem ma być albo ogromne ułatwienie nam życia, albo są po prostu pewnym udogodnieniem, na które może pozwolić sobie, może nie każdy z nas, ale przynajmniej znaczna większość. Technika idzie do przodu i nie da się tego nie zauważyć. Rozwój miast, rozwój infrastruktury, rozwój szkolnictwa. Wszystko się rozwija i nie da się tego zatrzymać.. Jednak nie należy zapominać o jeszcze jednej istotnej sprawie, która rozwija się i jest właściwie najważniejsza. Na uwagę zasługuje przede wszystkim rozwój medycyny, która niejednokrotnie ratuje nam życie.

3 lutego 2013

Nie tylko technologia Technologia a raczej twórcy, którzy powodują rozwój technologii niejednokrotnie zasługują na niemałe wyróżnienia, nagrody, które są tylko i wyłączni dopełnieniem i uhonorowaniem ich ciężkiej pracy i wysiłku, jaki wkładają czy włożyli w stworzenie danego dzieła. Jednak nie tylko technologia jest taka istotna, bowiem wśród wielu rzeczy materialnych, wśród wielu udogodnień, których rozwój jest duży i zasługuje na uwagę, istotne jest coś, bez czego żadna technologia nie byłaby w stanie wznieść się na piedestał i robić tak ogromne wrażenie. To medycyna, bez której nasze życie niejednokrotnie mogłoby być niczym, bądź mogłoby w ogóle nie istnieć. Oczywiście w dzisiejszych czasach medycyna i rozwój technologii ściśle są ze sobą powiązane. Jest tak, bowiem w medycynie, dzięki umysłom światłych ludzi pojawia się coraz więcej technologicznych nowinek, które w tym aspekcie akurat są bardzo przydatne i ułatwiają pracę lekarzy, umożliwiając uratowanie jeszcze większej ilości żyć. Zatem rozwój medycyny łączy się z rozwojem technologii. Medycyna to słowo znane nam wszystkim, bez względu na to w jakim miejscu znajdujemy się, jakiego koloru jest nasza skóra czy jakie mamy poglądy. Oczywiście w niektórych miejscach na Ziemi nie jest ona aż tak zaawansowana jak w miejscach gdzie upatruje się największy rozwój, ale jest głównie znana i uznawana. Czym jest jednak medycyna i dlaczego tak bardzo docenia się zdobycze i działania medycyny? Otóż z naukowego punktu widzenia, medycyna jest po prostu nauką empiryczną, czyli nauką, która opiera się na bezpośrednim poznaniu, na doświadczeniu, bez czego trudni byłoby medycynie funkcjonować. Medycyna jako ta bardzo ważna w naszym życiu nauka, obejmuje całość wiedzy, traktującej przede wszystkim o zdrowiu, ale także o chorobach człowieka. Dodatkowo, medycyna zajmuje się zapobieganiem wszelkim chorobom i o tym, jak je leczyć, jeśli zapobieganie jest naprawdę niemożliwe, bądź bardzo utrudnione. Medycyna oczywiście jak wszystko na świecie, nie jest jedna i uniwersalna, zatem wyróżnia się jej różne rodzaje, tak zwane specjalizacje.