2 marca 2013

Ginekolog Każda kobieta, a raczej dziewczyna, która wchodzi w wiek dojrzewania, powinna koniecznie udać się do lekarza ginekologa celem skontrolowania czy się prawidłowo rozwija pod kątem narządów rozrodczych. Do ginekologa także nie trzeba iść ze skierowaniem ,ponieważ jest to taki lekarz, który musi być ogólnie dostępny dla każdej kobiety. Lekarz ten zajmuje się badaniem narządów rodnych u kobiet, wykrywaniem chorób właśnie tych narządów, a także i może nawet przede wszystkim, prowadzeniem kontroli nad ciążą u kobiet. Ginekolodzy szczególnie troskliwie zajmują się swoimi ciężarnymi pacjentkami, ponieważ noszą one w sobie nowe życie, które wymaga szczególnej opieki. Nawet przy każdym porodzie, nie wliczając tu oczywiście porodów poprzez cesarskie cięcie, musi się oprócz położnych znajdować chociaż jeden lekarz ginekolog, ponieważ jest to osoba posiadająca specjalne umiejętności i uprawnienia nie tylko do odbierania porodów, ale także i do reagowania w razie zagrożenia życia lub zdrowia dziecka lub kobiety.

24 lutego 2013

Zaczepienie nogi Noga jest rodzajem kończyny. Nogi służą człowiekowi przede wszystkim do tego, aby mógł się za ich pomocą poruszać oraz przemieszczać. Nogą można przemieszczać się nie tylko po powierzchni, ale też w wodzie, ponieważ nogi są pomocne do pływania. Nieraz czynność ta jest jednak bardzo utrudniona jest tak, kiedy nasz noga zaczepi się w wodzie. Wypadki takie zdarzają się bardzo często i spowodowane tym ze ludzie w szczególności młodzi ludzie nie są ostrożni podczas pływania. Kiedy chcemy po pływać należy dobrze wybrać miejsce do tego, czyli nie ma mowy o żadnych skałkach czy tez porostach, ponieważ w takim środowisku najczęściej dochodzi do zaczepienia się nogi? Noga taka może się zaklinować tak bardzo ze nie zbędna będzie pomoc ratowników. Zaczepić nogę można również, jeśli chodzimy po skałkach, ponieważ te są bardzo kręte i wtedy nie jest trudno o wypadek można naturalnie przed tym się bronić wystarczy tylko, jeśli założymy odpowiednie obuwie ochronne i wtedy nasze nogi będą bezpieczne.

18 lutego 2013

Przychodnia Każdy wie, że w razie jakichkolwiek problemów ze zdrowiem, należy niezwłocznie udać się do odpowiedniego lekarza, aby jak najszybciej i możliwie jak najbardziej efektywnie móc się wyleczyć z choroby. Tak naprawdę to szybka reakcja w odpowiedzi na złe samopoczucie, może zadecydować o tym, czy szybko zostanie się wyleczonym. Niestety wielu ludzi zniechęca się bardzo szybko do przychodni i ogólnie rzecz biorąc lekarzy, poprzez ogromne kolejki tam panujące a dodatkowo także i przez to, że do lekarzy specjalistów ciężko jest się dostać i trzeba nieraz i bardzo długo czekać na wyznaczony termin wizyty. Kłopoty z dostaniem się do specjalisty rozpoczynają się już w pierwszym kwartale każdego roku, ponieważ już od początku roku pacjenci starają się jak najszybciej zapisać do kolejki i dlatego już w styczniu pacjenci umawiani są na kilka miesięcy później. Dodatkowo zdarza się że już nawet do lekarzy pierwszego kontaktu ciężko jest się dostać i trzeba się zapisywać, co więcej będąc chorym trzeba nawet kolka dni czekać na przyjęcie do lekarza. Jeśli tylko źle się czujemy, niezależnie od tego co nam jest, powinniśmy się najpierw udać do lekarza internisty, zwanego lekarzem pierwszego kontaktu, lub lekarzem rodzinnym. Tak naprawdę żaden lekarz nie ma prawa odmówić przyjęcia pacjenta w trakcie swojej pracy i nie powinno być także sytuacji takich, że aby dostać się do takiego lekarza, trzeba czekać w kolejce kilka dni. Po pierwsze lekarz internista ma obowiązek zbadać pacjenta i wydać diagnozę, ale jeśli nie jest w stanie tego zrobić ze względu na różne czynniki, na przykład nie jest specjalistą w danej dziedzinie medycznej lub nie ma pewności, musi wystawić skierowanie do lekarza specjalisty lub nawet do szpitala gdzie po prostu przekazuje leczenie pacjenta specjalistom w konkretnej dziedzinie. Lekarz rodzinny na życzenie pacjenta powinien także wystawić skierowanie na podstawowe badania, aby pacjent mógł laboratoryjnie skontrolować swój stan zdrowia. Oczywiście lekarz rodzinny musi także po postawieniu diagnozy przepisać pacjentowi odpowiednie leki, które mu pomogą w odzyskaniu zdrowia.

12 stycznia 2013

Chirurg i ortopeda Ortopeda tak jak i chirurg jest lekarzem ,do którego niezbędne jest skierowanie od lekarza rodzinnego lub z pogotowia ratunkowego, jeśli chce się być przyjętym. Lekarze Ci zasadniczo zajmują się innymi rzeczami, a mianowicie chirurdzy, pokrótce mówiąc od zszywania wszelkich ran, a ortopeda jest zasadniczo lekarzem zajmującym się wszelkimi urazami. Najwięcej jednak pracy obydwie te specjalizacje lekarskie mają latem i zimą. Latem dlatego, że w trakcie wakacji ludzie często ulegają różnym wypadkom często przez brak logicznego myślenia i nieuwagę, a zimą dlatego, że bardzo wielu ludzi ulega różnym złamaniom i urazom przez śliskie ulice i chodniki i w zimie przy jednej chwili nieuwagi, można się po prostu połamać. Wtedy też najpierw pogotowia ratunkowe a później szpitale i przychodnie pękają w szwach, zużywane jest dużo więcej niż w innych porach roku gipsu właśnie przez to, że wiele jest przypadków złamań i potłuczeń spowodowanych śliskimi ulicami. Dlatego też zaleca się nosić obuwie możliwie o jak największej przyczepności i oczywiście zachowanie ostrożności. Tak naprawdę lekarz pediatra to lekarz internista z tą tylko różnicą, że zajmuje się on tylko i wyłącznie chorobami dziecięcymi. Pediatra musi posiadać równie szeroką wiedzę jak internista i również jest lekarzem pierwszego kontaktu co oznacza, że nie potrzeba żadnego skierowania od nikogo innego, aby dziecko zostało przyjęte do przychodni. Jedną z nielicznych różnic między tymi właśnie lekarzami jest to, że do zadań lekarza pediatry jest także szczepienie dzieci, oraz przeprowadzanie tak zwanych bilansów zdrowotnych. Takie bilanse wykonywane są po ukończeniu określonego wieku przez dziecko i mają za zadanie sprawdzenie, czy dziecko się prawidłowo rozwija pod każdym kątem. W razie jakichś nieprawidłowości dziecko kierowane jest do specjalisty dziecięcego. Jeśli chodzi o szczepienia u dzieci, przed takim wydarzeniem lekarz pediatra musi koniecznie zbadać dziecko, aby móc je dopuścić do szczepienia, ponieważ tylko dziecko w pełni zdrowe może zostać zaszczepione, gdyż inaczej szczepionka mogłaby nie zadziałać lub nawet wywołać chorobę.